Ниш - Храм Свете Петке. Подаци о паросима

Pop Ivan Cvetkovic Nis11Парох први при Храму Свете Петке: протојереј Иван Цветковић
Тел.: 063410145

Протојереј Иван Цветковић рођен је 29. маја 1977. године у Гњилану од оца Богија и мајке Мирјане. Основну и средњу школу завршио је у Нишу, након чега усписује Богословски факултет светог Саве у Либертивилу (САД), а након тога и Академију светог Владимира у Њујорку. 22. јула 2001. године ступа у брак са Сањом Милановић са којом има четворо деце. У ђаконски чин рукоположен је на Цвети 2003. године у Саборном храму Сабора светих Архангела у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 9. августа 2003. године у храму светог Пантелејмона у Нишу и постављен за парохија при Хиландарском метоху у Нишу. По оснивању парохија при новосаграђеном храму свете Петке у Нишу, постављен је за пароха прве парохије. 27. октобра 2011. године одликован је протојерејским чином. Обавља дужност старешине храма.

Pop Dejan Jovanovic Sarma11Парох други при Храму Свете Петке: протојереј Дејан Јовановић
Тел.: 0652502267
Протојереј Дејан Јовановић рођен је 5. новембра 1968. године у Куршумлији, од оца Љубинка и мајке Кристине. Основну школу завршио је у Куршумлији, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. По завршеној Богословији, завршио је Богословски факултет атинског универзитета у Атини. 8. новембра 1998. године ступа у брак са Евом Атанасковић са којом има троје деце. Рукоположен је у ђаконски чин 21. новембра 1998. године у храму светих Архангела у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 24. августа 2003. године у храму светог Николаја Мириликијског у Нишу. Тренутно службује на другој парохији при храму свете Петке у Нишу.

Pop Dragoslav LazicПарох трећи при Храму Свете Петке: протојереј Драгослав Лазић
Тел.: 0643066735
Е-пошта: -

Протојереј Драгослав Лазић рођен је 28. јуна 1963. године у Куршумлији, од оца Ивка и мајке Видосаве. Основну школу завршио је у Куршумлији, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. По завршетку Богословије уписује Богословски институт. 25. јула 1987. године ступа у брак са Олгом Васић са којом има четворо деце. У чин ђакона рукоположен је 8. августа 1987. године у храму светог Пантелејмона у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 14. августа 1987. године у храму светих Архангела у Нишу и постављен на доњотрнавску парохију. 3. новембра 1998. бива премептен на парохију у Прокупљу, да би 11. октобра 2008. године био премештен на парохију при Саборном храму у Нишу. Тренутно је трећи парох новоосноване парохије при храму свете Параскеве у Нишу. 8. августа 2011. године одликован је чином протојереја.

unnamed 6Парох четврти при Храму Свете Петке: протонамесник Зоран Станковић
Тел.: 0652062050

Протонамесник Зоран Станковић рођен је 13. 02. 1968. године у Власотинцу, од оца Благоја и мајке Милице рођене Јанчић. Завршио је основну школу у Матејевцу код Ниша, Богословију Света Три Јерарха у Крки и Богословски институт Богословског факултета СПЦ у Београду. Венчао се 23. 02. 1992. године са Јеленом Киковић, домаћицом, у Храму Светог Вазнесења у Горњем Матејевцу, са којом има троје деце. Рукоположен у чин ђакона 22. 03. 1992. године у Саборном храму у Нишу, од стране Епископа нишког Иринеја. Исте године, 3. 06. рукоположен и у чин презвитера. Четрнаест година служио као парох кочански, а 2005. године постављен на парохију медошевачко-поповачку, која је касније придружена Храму Свете Петке у Нишу. Звање протонамесника добио 2004. године, а право ношења надбедреника 2014. године.