27.08.2012.PoklonickoPutovanjeПравославни богомољачки духовни центар св. Симеона Мироточивог из Лесковца организовао је поклоничко путовање манастирима: Куманица, Ждребаоник, Острог, Дајбабе, Подмајне и Морача, у периоду од 23. до 26. августа 2012. године. Педесет места у аутобусу је било мало да овога пута крену сви који су желели. Литургија у Куманици и молитве за напредак били су окрепљујући после ноћног путовања, а благослов св. Арсенија, другог архиепископа српског, у Ждребаонику нас је оснажио за успињање уским, каменитим путем који води до литице са светињом острошком. Слика нашег земаљског пута који је крунисан великом благодаћу великог светитеља - слава му и милост. "Никад нисмо боље спавали него као овде на отвореном" били су коментари многобројних верника из свих крајева државе. О како је диван Господ у светима својим, свети оче наш Василије!!! Причестивши се, радосни сада смо ишли обувени, широким путем. Новојављени свети Симеоне моли Бога за нас клицали смо у Дајбабама, а будвански Подострог био је пристаниште другог дана. Сусрет са дивно устројеним братством и опитним јеромонахом Рафаилом чије су речи, на Литургији, допирале до коштане сржи. Одлазимо до превлачких мученика којима певамо песму и који нас милују благоухањем, а затим боравак на мору не ради гледања голих телеса, сласти и страсти, него ради благодарења Богу за све што је лепо створио за нас, и море као лечилиште нашег тела. У недељним, вечерњим сатима, свети Харалампије и Морача са студеном водом били су круна нашег путешествија. Верници су на растанку срећно журили да својим укућанима пренесу благослов, уз питање: "кад' ћемо опет"?