SvNestorVitkovackiДан после прославе Светог Романа Ђунишког, у раним јутарњим часовима, верни народ се окупио око храма Рођења Пресвете Богородице, познатијег као Црква Светог Нестора у Витковцу, да са свештенством у литији дочека и унесе у храм икону Преподобног. Звона су објавила почетак Свете Службе којом је началствовао изасланик Епископа нишког Архијерејски намесник алексиначки пречасни протонамесник Ђорђе Мирковић коме су саслуживали пречасни јереји Југослав Ћурчић, парох Трњански и Милан Ристић парох витковачки.
Као врхунац Свете Литургије верници су се сјединили са Васкрслим Христом кроз Свету Тајну Причешћа. По окончању свете Литургије пресечен је славски колач, освећена је икона Преподобног Нестора витковачког и новоизрађени крстови који су одмах постављени на храм. Свештенство и верни народ наставили су прославу на трпези љубави.