20180508 114718

У оквиру верске наставе ученици четвртог разреда Основне школе „Мирослав Антић“ у Нишу су на јако креативан начин осмислили систематизацију тематске области „Значај врлинског живота“.
На паниома смо изложили радове који су садржали врлину коју су ученици сами одабрали и причом из њиховог живота у којој су показали како су пројавили наведену врлину. Приређена изложба радова на тематским паноима је названа „Врлинослов“.

Циљ поставке био је освешћивање да су врлине и врлински живот основ владања сваког хришћанина и темељ односа према Богу, ближњем и твари. Врлине красе живот сваког верујућег човека, оне нису и не смеју бити сведене на пуку поуку из басне или неког другог поучног наратива или артефакт прошлости из житија светитеља. Оне су савремене и свевремене, у нашој култури освешћене ликом и делом самог Господа Исуса Христа и светитеља Цркве који нам указују пут ка светости као остварење и циљ врлинског живота у Цркви.
{oziogallery 1726}