IMG 700fa856ae3e2bc9564da910704d9e11 V

С радошћу Вас обавештавам да је данас реализован излет у оквиру верске наставе. 115 ученика и 12 професора ТШ "Бошко Крстић" из Бојника обишло је манастир Преподобног Прохора пчињског. У манастиру нас је дочекао гостопримац г. Ивица, секретар Епархије Врањске. У порти манастира је испричао ученицима историју манастира, потом су деца ушла у манастир и поклонила се моштима Св. Прохора, отац Максим их је помазао мирисним јелејем. Обишли смо и манастирску продавницу. Свако од нас је понео лепе утиске. Потом смо се упутили пут Врања, обишли смо кућу Боре Станковића, затим стотинак метара у истој улици сачекао нас је ђакон Далибор обишли смо спомен собу Св. Јустина Поповића, и малу цркву. Ђакон Далибор нам је испричао историју, потом су ученици обишли спомен собу и видели сачуване личне ствари Св. Јустина. Ове године је 120 година од његовог рођења, а 40 година од његовог упокојења. Диван дан, дивна деца. Носимо лепе утиске са овог излета и даће Бог да их буде још у наредним школским годинама.

Вероучитељица Јулијана Стојановић
{oziogallery 1964}