20190830 132339 185 27 128 46 129

У четвртак, 29. августа 2019. године вероучитељи Православне Епархије нишке, благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г. Арсенија прославили су своју крсну славу Светог Романа Ђунишког.
Ове године слава је организована у Лесковцу, где је са окупљеним катихетама Епископ нишки Г. Арсеније пререзао славски колач и надахнутом, пуном очинске пажње и љубави беседом свим катихетама пожелео успешан и благословен почетак наступајуће школске 2019/20. године.

Том приликом Владика нишки је вероучитељима поделио и писана именовања, тиме пославши на мисију свих 123 вероучитеља, колико ове године броји Епархија нишка.

Молитвено сабрање настављено је трпезом љубави, која је припремљена заслугом и заједничким прегалаштвом свих вероучитеља, а пре свега актива вероучитеља града Лесковца.

На извештају и фотографијама балагодаримо господину Лазару Павловићу, координатору верске наставе Православне Епрхије нишке.

{oziogallery 2033}