Вероучитељи Епархије нишке

НИШКО АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЕСНИШТВО

ОШ '' Краљ Петар Први '' Иван Лилић 

ОШ '' Бубањски хероји '' Дејан Јовановић

ОШ '' Мирослав Антић '' Ђакон Жарко Милетић и Гордана Милетић

ОШ '' Свети Сава '' Немања Стевановић

ОШ '' Душан Радовић '' Мирјана Игрутиновић

ОШ '' Чегар '' Марина Ђокић

ОШ '' Бранко Миљковић '' Ђакон Горан Вучковић

ОШ '' Радоје Домановић '' Снежана Николић

ОШ '' Вожд Карађорђе '' Сузана Миловановић и Верица Радовановић

ОШ '' Стефан Немања '' Маја Стојановић

ОШ '' Цар Константин '' Сабрина Стаменковић

ОШ '' Учитељ Таса '' Зорка Давидовић

ОШ '' Коле Рашић '' Верица Радовановић

ОШ '' Ћеле Кула '' Маја Ђурђановић

ОШ '' Ратко Вукићевић '' Марко Милетић

ОШ '' Доситеј Обрадовић '' Ђакон Огњен Станковић

ОШ '' Његош '' Маја Ђурђановић

ОШ '' Иво Андрић '' Миодраг Гашић

ОШ '' Вук Караџић '' Дејан Јовановић

ОШ '' Сретен Младеновић Мика '' Дариа Пантић

ОШ '' Бранко Радичевић '' - Габровац и и.о. Вукманово и Бербатово Милена Биберовић

ОШ '' Милан Ракић '' - Медошевац и и.о. Поповац Ана Богдановић

ОШ '' Десанка Максимовић '' - Чокот и и.о. Н. Село, Мрамор, Крушце, Мраморски Поток, Бубањ, Горње Међурово, Лалинац Илија Митровић

ОШ '' Иван Горан Ковачић '' - Н. Бања Кристина Костић
и и.о. Прва Кутина, насеље Н. Тесла Златко Милковски

ОШ '' Ђура Јакшић '' - Јелашница и и.о. Чукљеник, Просек, Доња Студена Јереј Александар Лукић

ОШ '' Витко и Света '' - Гаџин Хан и и.о. Заплањска Топоница, Доњи Душник, Личје, Д. Драговље, В. Крчимир, Тасковићи, Марина Кутина, Гркиња, Г. Барбеш, Дукат Катарина Јовић и Јереј Владица Јовић

ОШ '' Карађорђе '' Г. Матејевац и и.о. Кнез Село, Доњи Матејевац Лазар Радуловић

ОШ '' Стеван Синђелић '' - Каменица и и.о. Бреница, Церје Лазар Радуловић

ОШ '' 1. Мај '' - Трупале и и.о. Вртиште Ана Богдановић

ОШ '' В. Илић Млађи '' - Хум и и.о. Лесковик, Рујник, Г. Комрен Јереј Иван Симић

ОШ '' Јован Јовановић Змај '' - Малча и.о. Врело Марина Ђокић

ОШ '' Лела Поповић '' - Миљковац и и.о. Паљини, Палиграцу, Крављу, Велепољу Мирјана Живковић

ОШ '' Вук Караџић '' - Дољевац и и.о. Чечина, Чапљинац Никола Чолић
и.о. Орљане, Мекиш, Шарлинац, Малошиште, Шаиновац и Кочане Дејан Митровић
и.о. Пуковац; Миомирка Мичић
и.о. Белотинац, Чапљинац и Бубањ Село Биљана Стаменковић
и.о. Кнежица и Перутина Јереј Ђорђо Ракић

ШОСО '' 14. Октобар '' - Ниш Гордана Милетић

Специјална школа '' Бубањ '' Ђакон Огњен Станковић

ОШ '' Бранислав Нушић '' - Д. Транава и и.о. Г. Трнава, Г. Топоница, Сечаница, Суповац, Мезграја Мирјана Живковић

ОШ '' Јован Аранђеловић '' – Ц. Река и и.о. Долцу, Врандолу, Вети и Тамјаници Славиша Тасић

ОШ '' Душан Тасковић Срећко'' – Сићево и и.о. Островица Златко Милковски

ОШ '' Др Зоран Ђинђић '' - Брзи Брод Златко Милковски

ОШ ''Јастребачки партизани '' Мерошина и и.о. Баличевац, Д. Расовача и Лепаја Птј Томислав Живковић
и.о. Азбресница, Рожина, Биљег, Дудулајце, Падина, Крајковац, Облачина и Кованлук Милан Ђорђевић
и.о. Балајнац и Батушинац Милена Биберовић
и.о. Југбогдановац и Девча Јереј Горан Радовић

Гимназија '' Светозар Марковић '' Јереј Бојан Крстић

Гимназија '' Бора Станковић '' Др Дарко Крстић

Гимназија '' 9. Мај '' Марко Милетић

Гимназија '' Стеван Сремац '' Драган Стојаковић

Музичка школа Јереј Бојан Крстић

Уметничка школа Др Дарко Крстић

Школа моде и лепоте Јован Ђурковић

Прехрамбено хемијска школа Миодраг Гашић

Економска школа Ђакон Драган Станковић
и.о. Дољевац Кристина Костић

Правно-пословна школа Ђакон Жељко Живковић

ЕТШ '' Мија Станимировић '' Јереј Алекс. Миленковић

ЕТШ '' Никола Тесла '' Драган Стојаковић

ТШ '' 12. Фебруар '' Ђакон Дејан Арсић

ГТШ '' Неимар '' Ђакон Дејан Арсић

Угоститељско - туристичка школа Предраг Коцић

Трговинска школа Предраг Коцић

Машинска школа Ђакон Жељко Живковић

Мед. школа ''Др Миленко Хаџић'' Ђакон Живко Миловић

МТШ ''15. Мај '' Јован Ђурковић

АЛЕКСИНАЧКО АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЕСНИШТВО

ОШ '' Љупче Николић '' и и.о. Краљево Ивана Поповић
и.о. Вакуп Владимир Јовић

ОШ '' Вожд Карађорђе '' Ивана Поповић
и ио Алексиначки Бујмир, Глоговица Ђакон Ненад Поповић

ОШ '' Десанка Максимовић '' – Катун и ио Добрујевац Јереј Стефан Милановић
ио Горњи Крупац, Дражевац Јереј Дејан Мијатовић
ио Липовац, Црна Бара, Станци, Пруговац Мон. Нектарија (Савић)

ОШ '' Стојан Живковић Столе '' – В. Трњане и ио Корман, Г. Љубеш, Младен Маринковић
ио Д. Љубеш, Витковац, Г. Пешчаница, Гредетин, Крушје, Лознац, Радевац, Јаковље Јереј Југослав Ћурчић

ОШ '' Аца Синадиновић ''Лоћика и ио М. Дреновац, Копривница, Љуптен Владимир Јовић
ио Грејач, Тешица Јереј Војкан Радовановић

ОШ '' Јован Јовановић Змај '' – Алексиначки Рудник и ио Бобовиште, Рутевац, Вукашиновац, Делиград, Брадарац Новица Илић

ОШ '' Свети Сава '' - Суботинац Владимир Јовић
ио Мозгово и Бован Јереј Драган Стефановић

ОШ '' Вук Караџић '' – Житковац и ио Моравац, Нозрина, Лужане, Г. Сухотно Никола Бакић
ио Прћиловица Младен Маринковић

ОШ '' Велизар Станковић Корчагин '' – В. Шиљеговац и ио Каоник Јасмина Ђорђевић и Протојереј Братислав Вукићевић
ио Ђунис Јереј Драгољуб Савић

Гимназија - Алексинац Ђакон Ненад Поповић

ТШ '' Прота Стева Димитријевић '' Новица Илић и Јереј Иван Миленовић

Пољопривредна школа '' Шуматовац '' Јереј Иван Миленовић

ВЛАСОТИНАЧКО АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЕСНИШТВО

ОШ '' 8. Октобар '' – Власотинце Далибор Јовановић и Драган Видосављевић
ио Конопница Јереј Божидар Пешић

ОШ '' Синиша Јанић '' – Власотинце Наташа Видосављевић и Јелена Петковић
ио Ладовица, Орашје Јереј Горан Димитријевић

ОШ '' Аца Синадиновић'' - Предејане Јереј Сава Момчиловић

ОШ ''Десанка Максимовић '' – Грделица Александар Николић

ОШ '' Браћа Миленковић '' – Шишава и ио Липовица, Средор, Скрапеж Жарко Ђокић

ОШ ''Младост'' – Велико Боњинце и ио Завидинце Јереј Томислав Костић

ОШ ''Свети Сава '' - Гложане Јереј Горан Димитријевић

Гимн. ''Стеван Јаковљевић'' – Власотинце Љиљана Стаменковић и Милош Стојановић

Техничка школа - Власотинце Милош Стојановић

Средња школа - Грделица Александар Николић

ТШ '' Милентије Поповић'' – Црна Трава Жарко Ђокић

ЈАБЛАНИЧКО АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЕСНИШТВО

ОШ '' Радоје Домановић '' – Бошњаце и ио Пертат, Цекавица, В. Војловце, Далибор Цветковић

ОШ '' Вук Караџић '' - Лебане Данило Николић
ио Шумане Јереј Трајко Стојковић

ОШ '' Радован Ковачевић Максим'' – Лебане Јереј Трајко Стојковић
и ио Коњино, Д. Липовица, Клајић, Гргуровце, Поповце, Г. Врановце, Гегља, Ново Село, Нова Топола, Данило Николић

ОШ '' Горња Јабланица '' – Медвеђа и ио Маћедонци, Негосавље, Реткоце Далибор Цветковић

ОШ '' Сијаринска Бања'' - Сијаринска Бања и ио Равна Бања и Боровац Јереј Драган Младеновић

ОШ ''Станимир Вељковић Зеле" – Бојники ио Придворица, Црквица Ненад Митровић

ОШ ''Стојан Љубић '' – Косанчић и ио Кацабаћ, Г. Бријање Јереј Никола Митровић и Марија Стојановић

ОШ '' Владимир Букилић '' – Туларе и ио Медевце, Грубавце и Чокотин Јереј Драган Младеновић

Гимназија - Лебане Данило Николић

СТШ '' Вожд Карађорђе '' - Лебане Јереј Филип Стевановић

ТШ ''Никола Тесла'' - Медвеђа Далибор Цветковић

ТШ '' Бошко Крстић '' - Бојник Ненад Митровић

КОСАНИЧКО АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЕСНИШТВО

ОШ '' Стојан Новаковић '' – Блаце  Милан Живановић
ио Међухана, Г. Сварче… Јереј Јован Живановић

ОШ '' Дринка Павловић '' – Куршумлија и ио Богујевац, К. Бања Јереј Слободан Бошковић
ио Грабовница, Пролом Бања… Јереј Милорад Здравковић

ОШ '' Коста Војиновић '' - Куршумлија Марина Пајковић

ОШ '' Милоје Закић '' – Куршумлија Бојан Величковић
и ио Мачковац, Луково, Мерћез, Жуч Марина Пајковић

Гимназија - Куршумлија Бојан Величковић 

Економска школа - Куршумлија Јереј Слободан Бошковић

Гимназија (Подујево) - Куршумлија Милан Радовић

ТШ ''Ђуро Ђаковић'' - Куршумлија Бојан Величковић

Средња школа - Блаце Милан Живановић

ЛЕСКОВАЧКО АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЕСНИШТВО

ОШ ''Петар Тасић'' Далибор Савић

ОШ '' Светозар Марковић '' и ио Д. Јајина и Кукуловац Милан Крстић

ОШ '' Васа Пелагић '' Мирјана Алексић и Марија Костић

ОШ '' Трајко Стаменковић '' Марјан Крстић

ОШ '' Вук Караџић '' Мартин Мичић
и ио Бобиште Сузана Тојага

ОШ '' Коста Стаменковић '' Јелена Стојановић

ОШ '' Јосиф Костић '' Гордана Јовановић

ОШ '' Вожд Карађорђе '' Јасмина Савић

ОШ '' Д. Максимовић '' – Грделица само ио Копашница и Ораовица Милан Тодоровић, јереј

ОШ '' Никола Скобаљић '' – В. Трњане и ио Стројковце, Рударе, Г. Јајна Марина Јовановић

ОШ ''Милутин Смиљковић ''-Винарце и ио Прибој Бојан Станојевић

ОШ '' Бранко Радичевић '' – Брестовац и ио Шарлинац, Кутлеш, Липовица Миомирка Мичић
ио Међа и Д. Бријање Никола Митровић, јереј

ОШ '' Вук Караџић '' – Печењевце и ио Разгојна, Д. Лакошница и Грданица Ана Ђорђевић
и ио Живково, Брејановац, Чекмин Маја Марковић

ОШ ''Радоје Домановић'' - Манојловце Дејан Станковић, јереј
и ио Рајно Поље Жаклина Михајловић
ио Братмиловце и Мрштане Саша Станимировић

ОШ''Бора Станковић'' – Губеревац Јасмина Савић и Данијела Михајловић Стаменковић
ио Номаница Дејан Станковић, јереј

ОШ '' Ђура Јакшић '' – Турековац и ио Власе, Свирце, Подримце, Белановце, Г. Синковце Марија Недељковић

ОШ''Бора Станковић'' – Вучје и ио Б. Поток Иван Јанковић
и ио Накривањ, Чукљеник и Бунушки Чифлук Драгана Николић

ОШ '' Бора Станковић '' – Богојевце и ио Навалин, Дрћевац, Јашуња Ана Ђорђевић

ОШ '' Вук Караџић '' - В. Грабовница и ио Тулово, Заглужане и Добротин Данијела Михајловић Стаменковић

ОШ '' Јосиф Панчић '' - Орашац Жаклина Михајловић

ОШ '' Славко Златановић'' Мирошевце и ио Славујевце и Горина Драгана Николић

Гимназија Иван Марковић 

ХТШ ''Божидар Ђорђевић Кукар'' Далибор Савић

Медицинска школа Небојша Здравковић

Музичка школа '' Станислав Бинички '' Небојша Здравковић

Школа за текстил и дизајн Милан Додеровић

Економска школа ''Ђука Динић'' Иван Марковић

Пољопривредна школа Мартин Мичић

TШ ''Раде Металац'' Саша Станимировић

TШ ''Раде Металац'' Игор Аризановић, ђакон

Трговинско-угоститељска школа Милан Додеровић

''Светозар Крстић Тоза'' - Вучје Владан Ранђеловић, јереј

ПИРОТСКО АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЕСНИШТВО

ОШ '' Душан Радовић '' – Пирот и ио Црноклиштe, Рудиње... Душко Видачић

ОШ '' 8. Септембар '' Пирот и ио Пољска Ржана, Суково, Држина... Слободан Пауновић

ОШ ''Свети Сава '' – Пирот Биљана Мијалков и Јереј Жарко Димић
ио Крупац, Велико Село, В. Јовановац, Јеловица Јереј Драган Јевтић
ио Бериловац, Извор Јереј Небојша Вујић

ОШ ''Вук Караџић ''Пирот и ио Гњилан, Костур, Барије.. Бранкица Видојевић и Мирослав Панчић

ОШ '' Христо Ботев '' - Димитровград Сузана Николов

ОШ ''Деспот Стефан Лазаревић '' – Бабушница и ио Јереј Славиша Смиљић

ОШ '' Љупче Шпанац - Бела Паланкаи ио Клисура Немања Минић

ШОСО '' Младост'' - Пирот Мирослав Панчић

Гиназија - Пирот Јелена Дабић

Економска школа – Пирот Јелена Дабић и Јереј Драган Јевтић

Средња стручна школа - Пирот Јереј Марко Дабић

МШ ''Др Обрен Пејић'' - Пирот Мирослав Панчић

Техничка школа – Пирот Душко Видачић и Мирослав Панчић

Никета Ремезијански – Бела Паланка Немања Минић

Гимн. ''Св. Кирило и Методије'' - Димитровград Биљана Мијалков

Гимн. ''Вук Караџић'' Бабушница Јереј Славиша Смиљић

Техничка школа - Бабушница Јереј Славиша Смиљић

СВРЉИШКО АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЕСНИШТВО

ОШ '' Добрила Стамболић'' - Сврљиг Дејан Лука Јовановић

СШ ''Душан Тривунац Драгош'' Дејан Лука Јовановић

ТОПЛИЧКО АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЕСНИШТВО

ОШ ''9. Октобар'' - Прокупље Владимир Филиповић
и ио Бабин Поток, Д. Стражава Никола Стефановић

ОШ ''Милић Ракић Мирко'' – Прокупље Невенка Радојевић и Јасмина Пршић
ио Џигољ (Петровац) Јереј Горан Радовић

ОШ ''Ратко Павловић Ћићко''- Прокупље Никола Стефановић
и ио Бериље, Д. Трнава, Ћуковац, Водице

ОШ ''Никодије Стојановић Татко – Прокупље и ио Ђакон Немања Симић

ОШ ''Топлички хероји'' – Житорађа и ио Горан Антанасковић
ио Радован Цветановић
ио Милан Благојевић

ОШ ''Светислав Мирковић Ненад'' – Мала Плана и ио Ђакон Немања Симић
ио Протојереј Младен Симић


Гимназија - Прокупље Невенка Радојевић

ТШ '' 15. Мај'' - Прокупље Невенка Радојевић

МШ '' Др Алекса Савић'' Даниел Јовановић и Јасмина Пршић

ПољШ '' Радош Јовановић Сеља'' Даниел Јовановић

Средња школа - Житорађа Горан Антанасковић