У ОШ `Иван Горан Ковачић` у Нишкој Бањи,поводом петогодишњице од упокојења најомиљенијег Патријарха Српске православне цркве,20.11.2014.год.,одржана је Презентација:`Сећање на Патријарха Павла`.
Patrijarh PAVLEУченици осмог разреда са вероучитељицом Кристином Костић припремили су за ученике и наставнике веома интересантну Презентацију о животу,раду,навикама,поукама и анегдотама које су обележиле животни век `свеца који хода`.Акценат није био на биографским подацима,већ на конкретним и занимљивим,а уједно и поучним детаљима из богатог животног искуства омиљеног Патријарха.Укратко су истакнути најбитнији моменти из Његове биографије,а затим су се на видео~биму смењивале поуке Патријарха Павла, и неке веома духовите анегдоте ,праћене слајдовима и фотографијама.Након Презентације,вероучитељица је присутнима испричала још неколико интересантних прича из Патријарховог живота,а након тога позвала на дискусију.Наставници и ученици су се укључили у разговор постављајући занинљива питања-На табли су биле исписане неке од поука Патријарха Павла попут:`Будимо људи,нељуди никада`,`Не бранимо се од туђег зла,злом у себи`,итд.Презентација је организована у музичком кабинету и то у два наврата,по завршетку преподневне смене за ученике 7. И 8. разреда,и пре почетка наставе у поподневној смени за ученике 5.и 6. разреда.Организовање Презентације помогао је у великој мери наставник историје Дарко Милојковић,коме се и овом приликом захваљујем. Утисци присутних били су,између осталог,да им је ова Презентација помогла да схвате значај и величину једне горостасне личности какав је био Патријарх Павле.Ово прелепо упознавање наставника и ученика са најпопуларнијим поглаваром Српске православне цркве започели смо речима чувеног песника Матије Бећковића о П.Павлу: