На дан када Српска Православна Црква прославља првог српског архиепископа и учитеља Светог Саву протонамесник Дејан Милошевић служио је Божанствену Литургију Св.Јована Златоустог у цркви у нишком насељу Никола Тесла. За певницом је био вероучитељ Златко Милковски који је увеличао Светосавску прославу тако што је довео децу из оближњег истуреног одељења ОШ"Иван Горан Ковачић" која се налази у Нишкој Бањи. Велики број деце, њих преко 100, узело је учешћа у Светој Литургији притом се причестивши Светим Тајнама Христовим. После Свете Литургије по први пут од изградње храма Светог Козме и Дамјана пресечен је Светосавски колач а затим су деца у присуству својих родитеља и верног народа извела пригодни програм о Светом Сави.
NikolaTeslaSvetiSavaНа крају величанствене прославе сви ученици добили су иконицу Светог Саве а учесници приредбе добили су и по један крстић и књижицу о највећем српском светитељу. Општи је утисак да би овакву и још бољу прославу у Цркви требало организовати и следеће године са благословом Његовог Преосвештенства Епископа Нишког Господина Др.Јована где би деца која учествују у приредби добила као награду Светосавске пакетиће.