manastiriУ ОШ „Иван Г.Ковачић“ у понедељак 30.05.2016. одржана је Презентација о најзначајнијим манастирима на територији Србије.Ученици петог разреда, у сарадњи са вероучитељицом, организовали су овај час заједно са ученицима грађанског васпитања и њиховом наставницом.Поред основних података о сваком манастиру,времену и приликама у којима су саграђени,ктиторима и светородној лози Немањића,било је речи и о чувеним фрескама,стиловима градње,као и о томе чије мошти почивају у сваком од манастира.С обзиром на то да су Презентацију радили ученици петог разреда,као и чињеницу да су јој присуствовали и ученици грађанског васпитања,закључак на крају овог дружења био је да су овакви часови изузетно подстицајни за ученике да се опробају у припремању и организовању заједничких часова.Презентација је завршена аплаузом за ученика петог разреда Вељка Милошевића који је најзаслужнији за то да овај час буде интересантан и поучан за све нас.Ученици грађанског васпитања обећали су да ће нас већ наредне недеље позвати да будемо њихови гости и послушамо њихову причу о заштити животне средине и рециклажи.