У среду четврте седмице Свете Четрдесетнице, 10. априла 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију Пређеосвећених Дарова у храму Свете Тројице у Куршумлији.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Слободан Петровић, Архијерејски намесник топлички, протојереј Душко Капларевић, Архијерејски намесник косанички, јереј Слободан Милетић, старешина ове светиње, јеромонах Симеон (Гавриловић), настојатељ манастира Светог Николе у Куршумлији, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Предраг Пиперски.

По завршетку богослужења, уследила је исповест свештенства овог намесништва, коју је извршио архимандрит Серафим (Мишић), игуман манастира Успења Пресвете Богородице у Сукову. Након завршене исповести, уследио је састанак, на коме су представљене све појединости везане за рад свештенства ових крајева током протекле године.

После окончања састанка, уследила је трпеза љубави, којом је братски састанак свештенства Архијерејских намесништава косаничког и топличког завршен.