У четвртак, 21. септембра 2023. године, на дан празника Рођења Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у димитровградском храму, који овог дана прославља своју крсну славу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протосинђел Мардарије (Ковачевић), настојатељ манастира Светог Јована Богослова у Поганову, јереј Душко Видачић, Архијерејски намесник пиротски, јереј Драган Јевтић, парох други куршумлијски, јереј Живко Миловић, парох трећи пиротски, јереј Немања Шево, парох при храму Рођења Христовог у Пироту, ђакон Никола Ераковић и ђакон Предраг Пиперски.

Након Свете Литургије, свечана празнична литија прошла је главним улицама Димитровграда, а по повратку у храм, Преосвећени Владика је осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен поводом храмовне славе. Такође, овом приликом су додељене грамате истакнутим добротворима, који су нарочито помогли обнову парохијског дома у Димитровграду.

По завршетку богослужења, одржана је и свечана академија поводом Дана општине Димитровград.