На Васкрс, 5. маја 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је Пасхалном јутарњом службом и Светом Архијерејском Литургијом у нишкој Саборној цркви Силаска Светога Духа на Апостоле.

По уношењу Плаштанице у олтар, Преосвећени Епископ је саслужујућем свештенству и верном народу предао пламен, символ незалазне светлости Христове, васкрслога из мртвих. Уследио је трократни литијски опход око нишког катедралног храма, након чега се, уз појање васкршњег тропара и придружених стихова, свечана поворка вратила у цркву, где је настављено јутарње богослужење, којим доминира празнични канон.

На крају јутрења, Преосвећени Владика је прочитао Пасхално слово Светог Јована Златоустог, по чему је почела и васкршња Литургија. На овом пасхалном евхаристијском сабрању Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина храма, протојереј-ставрофор Ненад Микић, парох први при Саборном храму, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Владица Савић, парох пети, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Никола Ераковић.

Васкршњем торжеству умногоме је допринело и свечано појање хора "Бранко", као и присуство великог броја верних.

Након заамвоне молитве, освећена су за ову прилику припремљена јаја, која су по окончању службе подељена верном народу као празнични дар.

На фотографијама благодаримо господину Михајлу Лазаревићу.