У четвртак, 20. јула 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је празнично вечерње богослужење у храму Светог Великомученика Прокопија у Прокупљу, у навечерје храмовне и градске славе.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протосинђел Серафим (Живковић), настојатељ манастира Светог Великомученика Димитрија у Дивљани, протосинђел Мардарије (Ковачевић), настојатељ манастира Светог Јована Богослова у Поганову, протојереј-ставрофор Слободан Петровић, Архијерејски намесник топлички, јеромонах Јефрем (Шекарић), настојатељ манастира Светих Архангела у Конџељу, ђакон Никола Ераковић и ђакон Никола Милосављевић.

Након завршетка вечерње службе, уследила је величанствена литија, која је прошла градским шеталиштем, уз учешће великог броја верног народа, представника градских власти, војске и полиције. Литија је завршена повратком у порту древног прокупачког храма.

Након богослужења, у оближњем Дому културе одржана је и свечана академија, посвећена небеском заштитнику Прокупља.