ВОЗДВИЖЕЊЕ ЧАСНОГ КРСТА - КРСТОВДАН

Уочи празника Воздвижења Часног Крста Преосвећени Епископ нишки је у нишком Саборном храму служио свечано празнично бденије. Епископу је саслуживало братство храма као и свештеници из околине Ниша. На крају службе Владика Јован је изнео Часни Крст на поклоњење вернима.

krstovdanНа сам дан Воздвижења Епископ нишки је служио Свету Архијерејску Литургију у храму посвећеном овом празнку, а који се налази на Новом гробљу у Нишу. Владики су саслуживали свештеници из Ниша. У току Литургије у ђаконски чин рукоположен је Марко Милетић, дипломирани теолог, вероучитељ из Ниша. На крају службе Епископ је поучио сабрани народ, а потом је пререзан славски колач. Након богослужења у сали храма приређена је трпеза љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован