30.08.2012.PosetaУ четвртак, 30. августа у згради Епархијског двора у Нишу Преосвећеног Епископа нишког Господина Др Јована на свој захтев посетио је председник нишке градске општине Црвени Крст господин Дарко Булатовић са сарадницима Зораном Стојковићем и Мајом Перић. У дугом и конструктивном разговору преставници општине су Епископу изнели могућности за добијање земљишта за градњу храмова на територији општине Црвени Крст, а нарочито у насељу Медошевац. Приликом разговора наглашен је значај градње овог храма за развој насеља, а поготово за духовни напредак локалног становништва и војске која има свој стационар у близини. Такође се разговарало и о градњи храма за потребе Универзитетског насеља које се налази на територији општине Црвени Крст. И Епископ и представници локалне власти сложили су се да треба ујединити и духовне и културне и образовне институције ради општег напретка нашег народа.