У недељу 7. септембра у поподневним часовима Епископ нишки је у присуству г. Горана Јанићијевића члана Епархијске комисије која надгледа пројекте градње, обнове и санације храмова и црквених објеката обишао архијерејско намесништво власотиначко.

08.10.2012.У архијерејском намесништву власотиначком у процесу је обнова неколицине древних храмова, тако је Преосвећени Владика Јован старајући се о Дијацези која му је поверена благоизволео да посети и саветодавно, духовно и материјално подржи обнову која је неопходна овим дивним, али на велику жалост маргинализованим крајевима Србије.

Посећени су храмови у Завидинцу где се древни манатир светог Георгија обнавља и чека своје житеље, Црква у Црној трави која је до скора била тотално руинирана и обрасла у шибље, Цркву у селу Рупаљ и Цркву светих Архангела у Предејану којој предстоји живописање.