14.11.2012.LiturgijauToponiciНа дан светих Врачева Козме и Дамјана, 14. новембра 2012 године служена је Литургија у цркви специјалне болнице у Топоници. Литургију су служили протојереј ставрофор о. Бранислав Цинцаревић и протојереј ставрофор о. Благоје Станковић. На литургији је певала Нишка црквено певачка дружина „Бранко“ чији је стални и редовни члан већ више од 10 година др Албина Станојевић, генерални директор ове установе. За њен долазак на чело ове болнице везује се и пракса служења Литургије на дан светих Врачева. Литургији су присуствовали лекари, медицинско особље и пацијенти који су се причестили тражећи од Господа помоћ и исцелење. Пастирску поуку и поздраве у име његовог Преосвештенства Епископа Нишког Г.Г. Јована упутио је о. Бранислав Цинцаревић свима присутнима позивајући лекаре да се угледају на свете Врачеве и позивајући пацијенте да своју болест приме као искушење покушавајући да лечећи тело лече и душу.

Н.М.