20.11.2012.OKVSОДЛИКОВАЊЕ КОМАНДЕ КОПНЕНЕ ВОЈСКЕ СРБИЈЕ ЊЕГОВОМ ПРЕОСВЕШТЕНСТВУ ЕПИСКОПУ НИШКОМ Г.Г. ЈОВАНУ И ЦРКВЕНО ПЕВАЧКОЈ ДРУЖИНИ БРАНКО

Поводом дана прославе Копнене Војске Србије у Нишу је одржана свечана акадмија 15. новембра 2012. год. у сали Дома Војске Србије. Свечана академија је уприличена у "Славу Прецима". На академији су учествовали Уметнички ансамбл музички оркестар "Станислав Бинички" из Београда, Црквено певачка дружина "Бранко" из Ниша и уметници: Ивана Жигон, Оливер Њего, Божидар Боки Милошевић и Горан Шепа. На почетку академије командант копнене снаге војске Србије генерал мајор г-дин Милан Мојсиловић, у знак захвалности и признања за успешну сарадњу, уручио је високо одликовање грб Војске Србије, Епархији нишкој, а поводом предстојећег увођења војних свештеника у Војску Србије, које је у име Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г. Г. Јована примио јереј Милан Драговић. На истој академији ово високо одликовање Војске додељено је Црквено певачкој дружини "Бранко" за 125. година свог постојања и непрестане духовне и националне мисије, које је примила г-ђа Сара Цинцаревић, диригент хора "Бранко".