21.11.2012.SvetiArhangelMihajloСвечаност празновања светог архистратига Божијег Михаила, започела је празничним бденијем које је у старом нишком Саборном храму светих Архистратига служио Преосвећени Владика нишки Господин Јован уз саслужење нишког свештенства.

По свршетку бденија Владика Јован је пререзао славски Колач дивним пријатељима свете Цркве и наше Епархије Г. Јовици и Славици власницима хотела Тами Резиденс, у сколпу кога се налази прелепа Црква светих Архангела.

Светим Литургијским слављем крунисан је данашњи велики празник. Епископ нишки Господин Јован служио је свету Литургију у старој нишкој Саборној Цркви уз саслужење парохијског свештенства и високог госта оца Ермолаја старешине Цркве светог апостола Андреја у Еладском граду Патра.

По читању еванђелске перикопе Владика је у духу празника дубоко инспирисан Речју Господњом поучио сабрање народа Божијег. Света Служба завршена је резањем славског Колача и молитвом за здравље, спасење и утврђење у вери Епископа, свештенства и верних житеља града Ниша.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован