18042013

У среду пете недеље часног и великог поста, по древној освештаној пракси светој Тајни покајања приступили су свештенослужитељи архијерејских намеништава пиротског и белопаланачког .
Исповедници су били високопреподобни свештеноархимандрит Дионисије (Пантелић) и високопречасни протопрезвитер-ставрофор Радован Петровић.
Света Литургија и свете Тајне, била је тема предвања коју је пред сабрањем свештеника произнео катихета г. Душко Видачић.
Сабрање је завршено трпезом љубави, у међусобном разговору Првопастира са свештенослужитељима овога краја.
У пиротској цркви, Преосвећени Владика сусрео се са директорком Завода за заштиту споменика г-ђом Еленом Петровић и уваженим архитектом г-дином Александром Радовићем.
Како се у ову среду пете седмице Великог поста богослужбеним поретком наше свете Цркве служи Прво великопосно бденије, Преосвећени Владика Јован истим је началствовао у свештеној ремезијанској обитељи светог великомученика Димитрија у Дивљани.