Девете по реду Духовске свечаности у престоном Београду, у порти цркве Свете Петке на Калемегдану отворене су у четвртак 20. Јуна 2013 са благословом Његове Светости Патријарха српског Господина Иринеја.
duhovskesvecanostibeogradБеседу „о, духовним димензијама Миланског Едикта“ одржао је Епископ Константиновог родног града Ниша Преосвећени Господин Др Јован.
Свечаност је улепшана драмским казивањима о светом Константину и његовом животу, о дивној победи вере Христове!
Како је Ниш град пребогат Константиновим наслеђем, у сваком духовном и физичком смислу, као свој прилог овој манифестацији приложио је песмопој нишке црквено-певачке дружине “Бранко“. Бираним мелодијама и химнама, представили су се појци катедралног храма Епархије нишке,предвођени својим Архијерејем Епископом нишким Господином Јованом и хороначалником госпођом Саром Цинцаревић, и на тај начин пренели дах Литургијског живота Константиновог Ниша у нашу престоницу.