Молитвени испраћај припадника Треће бригаде Копнене војске Србије у мировну мисију

DSC 0030

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније служио је Свету архијерејску Литургију у касарни Књаз Михаило у Нишу у понедељак, 23. децембра 2019. године. На овај начин на мировну мисију у Либану молитвено су испраћени припадници Треће бригаде Копнене војске Србије.

Преосвећеном Владики саслуживали су протојереј-ставрофор Јован Илић, јереји Ђорђе Димић, Иван Ганић, Иван Лалић и ђакон Ђорђе Филиповић.

Литургији је присутвовао и бригадни генерал Слађан Стаменковић.

Након Свете Евхаристије Владика Арсеније је свим војницима који одлазе на мисију даривао крст, а затим их поздравио топлом и надахнутом беседом, коју можете чути у наставку текста.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније