DSC 0278

На празник Преображења Господњег, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније служио је празнично бденије и Свету Литургију у манастиру Светог Стефана у Липовцу.

На празничном бденију учешће су узели и архимандрит Дамаскин (Грабеж), архимандрит Дионисије (Пантелић), јеромонах Атанасије (Марковић), протојереј Миодраг Павловић, протонамесник Дејан Милошевић и ђакон Ђорђе Филиповић.

На Светој архијерејској Литургији, Епископу су саслуживали: архимандрит Дионисије (Пантелић), протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, протојереј Дејан Глишовић, јереј Југослав Ћурчић, јеромонах Атанасије (Марковић), јереј Стефан Милановић, јереј Дејан Мијатовић, јеромонах Евстатије (Бабић), јереј Младен Маринковић и ђакон Ђорђе Филиповић. Службу је украшавало прелепо појање црквеног хора из Алексинца.

Након заамовне молитве уследио је обход око храма и освећење славских дарова и грожђа.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније

{oziogallery 2025}