DSC 0063У суботу 2. јануара 2021. године када Црква Божија молитвено прославља спомен на Светог Игњатија Богоносца, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у манастиру Светог Стефана у Липовцу.

Преосвећеном Владики на овом Евхаристијском слављу саслуживали су архимандрит Дионисије Пантелић, духовник ове Свете обитељи, протојереј Миодраг Павловић, јеромонах Евстатије Бабић и ђакон Ђорђе Филиповић.

Благолепију службе допринело је појање сестара ове Свете обитељи, катихете, студената и богослова Епархије нишке.

Након заамвоне молитве игуманија манастира Светих Апостола Петра и Павла у Ралетинцу мати Евгенија Симоновић привела је новоизабрану игуманију мати Ирину Јовановић на произвођење у игуманијски чин.

Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније је новој игуманији ове Свете обитељи дао напрсни крст и предао јој игумански жезал.

Након што је игуманију Ирину увео у трон Преосвећени Владика прочитао је поуку Светих отаца где се између осталог каже: „Дужна си да мајчински утврђујеш немоћне сестре у њиховом монашком животу, не жезлом гнева и бијења, већ мирним речима поуке и својим светим живљењем, и да немоћи њихове трпељиво подносиш.“

Преосвећени Владика је на крају Свете Литургије све присутне поучио очинским речима.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ

Његово Преосвештенство је после Свете Литургије  одслужио помен на гробу блаженопочивше игуманије Меланије.

{oziogallery 2379}