DSC 0124

Похитај да ми отвориш очинско наручје, развратно сам истрошио живот свој. Спаситељу не презри сада осиротело срце моје, које упире поглед на не потрошиво богаство милосрђа Твога. Јер Теби Господе у умилењу вапијем: сагреших Оче небу и Теби.

У четврту недељу Часног поста- Средопосна која је посвећена Светом Јовану Лествичнику, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније присуствовао је бденију у манастиру Светог Стефана у Липовцу.

Након отпојаних тропара на крају Јутарњег богослужења, Преосвећени Владика замонашио је две расофорне монахиње Серафиму и Дарију у малу схиму, новопострижене монахиње добиле су иста имена.

Његово Преосвештенство је у чин мале схиме замонашио искушеницу Јелену која је добила име Ираида, по Светој мученици Ираиди.

Обукавши нове монахиње у анђелски лик, Преосвећени Владика очинском беседом се обратио њима као и свима присутнима у храму.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ

Након службе уследила је трпеза љубави.

{oziogallery 2441}