NiskaBanjaSvetiSavaПрослава Светог Саве је већ дуги низ година традиција како цркве,тако и школе у Нишкој Бањи.И ова година није била изузетак.Након Свете Литургије и резања славског колача,у цркви је организована приредба коју су припремили ученици нижих разреда са вероучитељицом Кристином Костић.Рецитовани су су стихови посвећени великом просветитељу и учитељу,Светом Сави,а ученици су припремили драматизазију неколико легенди о првом српском архиепископу.У цркви се поред Светосавске химне ,орила и песма `Свети Саво,мудра главо`,као и песма `Свети Сава`,Војислава Илића.Након приредбе,отац Добривоје Митровић поделио је присутним ученицима пригодне поклоне,а у порти је све њих чекало послужење.
У школској сали је такође организован богат програм посвећен овом празнику.Свечани чин резања славског колача обавио је и ове године отац Добривоје Митровић,а након тога се обратио запосленима и ученицима пригодном беседом и честиткама.Ученици нижих разреда са својим учитељицама и вероучитељицом припремили су приредбу инспирисану животом и делом Светог Саве.Ученици су рецитовали,певали,глумили,играли, а све то у славу и част овог великог учитеља и светитеља.